Kaş Tasarımı

Kaş Tasarımı / Altın Oran Kaş Alımı

Altın oran kaş tasarımı 1.618 altın oranına göre ölçümlenerek yapılan kaş alım işlemidir. Etiler kaş tasarımı hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günümüzde birçok insan kaş kontürü işlemi öncesinde kaşlarının doğru şekillendirilmemesinden dolayı endişelenir. Kaş gibi yüzün en önemli alanına yapılan kontür işleminin ardından elde edilen sonuç istenilen gibi olmadığında düzeltmek zor olacağı için önceden önlem almak önemlidir. Özellikle de kaş kontürü gibi uzun süre kalıcı olan işlemlerden önce kesinlikle ön çizim ve yüz hatlarına uygun kaş tasarımı yapılmalıdır. Ayrıca kaş kontürü işlemi yaptıran bireylerin kaşlarını uzman kişilere emanet etmesi ve yüz için en uygun kaş formuna karar vermeleri gerekmektedir. Bu esnada; gözlerin yüzdeki yeri, iki göz arasındaki mesafe, kaş ve gözler arasındaki uzunluk, göz kapağının yapısı, kaşın kalınlığına kadar pek çok madde önem arz etmektedir. Kaşların yüz ve ifade için ne kadar büyük bir rol üstlendiği son günlerde daha çok ortaya çıkıyor. Özellikle de gözlerin çerçevesini oluşturması, güzelliğin matematiksel sembolü olan altın oranda oldukça büyük rolü olan kaşlar, uygun bir şekilde tasarlandığında güzellik algısında olumlu yönde ciddi farklar yaratıyor. Yüzün parametrelerine göre tasarlanması gereken kaş, yüzde doğru konumlandırıldığında daha genç ve dikkat çekici bir görünüme kavuşuluyor.

Kaşların modeline göre yüze verdiği ifadeler değişiklik göstermektedir. Örneğin: kavisli ve kalkık kaşlar ciddi bir hava katar. Doğal görünüm için kaşlar mutlaka doğal bırakılmalı ve taranmamalı. Kalın kaşlar yüzde belirgin hatlar oluşturur. Geniş alına sahipseniz kesinlikle kavisli model tercih etmelisiniz. Kaşlarınız inceyse saçınız ile aynı renkte olmalı. Kaşlarınız göz kapaklarına doğru inmemeli, bu size yorgun bir ifade katar.

Yüze ideal kaş nasıl belirlenir?

Yüze ideal kaş ilk önce ölçümlerle belirlenir. Alın genişliği, göz büyüklüğü, küçüklüğü ya da düşüklüğü, burun açısı, yüz genişliği esas alınarak kaşların ölçümü yapılmalıdır. Yanlış yapılmış kaş, bireyi olduğundan daha yaşlı, yüzündeki herhangi bir uzvu olduğundan daha büyük ya da yüz ifadesinde sert bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Kaş Tasarımı işlemimiz için Ayla Er Beauty’in kapıları sizlere daima açık.