Kalıcı Oje

Kalıcı Oje

Tırnağın uzun süre herhangi bir deformasyona uğramaksızın kalıcılığını ve parlaklığını koruyan oje uygulamasıdır. Ayrıca 3 hafta kullanım süresi olup tırnaklarınızın kırılmadan uzamasını sağlar.

Kalıcı Oje Nedir?

Ojeler, yalnızca belirli bir süre tırnaktaki kusursuz görünüme sahip olur. İlerleyen zamanlarda çatlama, çıkma ve çıkarılmadığı takdirde tırnakta sararma meydana gelebilir. Bu yüzden tırnaktan çıkarılmaları zorunlu olur. İş ve ev hayatı gibi zaman alan işlerle uğraşırken, oje sürüp silmek artık vakit kaybı olarak görülüyor. Kalıcı oje, oje sürmeyi devamlı olarak gerçekleştirilmesi gereken bir zorunluluk olmaktan çıkarır. Tırnağın üstünde uzun süre boyunca tercih edilen rengin durmasına izin veren bir işlem olarak nitelendirilmesiyle ve uzun süre parlak, bakımlı görünüme sahip olunmasıyla kalıcı ojeler son zamanların en popüler trendlerinden biri oldu. Uygulama anındaki rahatlık ve uygulamadan sonraki memnuniyeti sağlayan nitelikleriyle farkını ortaya koyan bir işlemdir.

UV teknolojisinin tercih edilmesiyle ojelerin kalıcılık seviyesi artırılmıştır. Kullanım süresinin uzun olması, alışagelmiş ürünlerden ayrılmasında direkt olarak etkilidir. Kalıcı oje haftalarca parlaklığını kaybetmeden temiz görünüme sahip olabilir. Hava ve su geçirme özelliği ile haftalarca tırnakta kalsa bile sararma yapmaz. Kalıcı oje, dayanıklılıkla birlikte uzun vadeli kalıcılık sunmasıyla, kendisine özgün aşamalara sahiptir.

Son zamanlarda popülerleşen uygulamalardan biri olarak bilinen kalıcı oje, uygulama adımlarında bazı işlemlerin tamamlanmasından sonra üç hafta boyunca kullanılabilir. 

İlk önce tırnaklar törpülenerek istenilen şekil elde edilir (küt, balerin, badem, vs.). Daha sonra kalıcı oje için uygulama aşamasına geçilebilir. Kalıcı oje işlemine başlamadan önce tırnakların yağdan temizlenmiş olması gerekir. Bunun için solüsyonlar yardımıyla tırnağı mat hale getirip uygulamaya devam edebiliriz. 

İkinci aşamada ise baz uygulanır ve baz ile tırnak yüzeyindeki bozukluk, renk eşitsizliği ve buna benzer problemler giderilerek pürüzsüz bir yüzey elde ederiz. 

Üçüncü aşamada, elde edilen pürüzsüz yüzeyde renk uygulaması gerçekleştirilir. Kalıcı ojenin yapısı normal ojelerin yapısından daha farklı olduğu için mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi halde güzel bir görünüm elde etmek mümkün olmayacaktır. 

Renk tercihi ve işlemin yapılmasının ardından, parlaklığı ve koruyuculuğu elde eden en önemli adım olan top coat uygulanır. Bunu işlem yapılırken ojenin tamamen kaplanmış olmasına dikkat edilir. Artık ojeler üç haftalık parlak ve bakımlı görünüm için hazırdır.

Kalıcı oje uygulamalarında tırnakta kalma süresi yaklaşık 2 haftadır. Bakımların doğru bir şekilde yapılmasıyla süre 1 aya kadar çıkabilmektedir. Dayanıklılık süresi yüksek seviyede olduğu için devamlı olarak işlemin yapılmasına gerek yoktur.

Kalıcı oje sürülmeden önce manikür yaptırmak daha güzel bir görünümün elde edilmesini sağlar. Oje sürümüne başlamadan önce tırnaklar, gerekli solüsyonlar yardımıyla işleme hazır hale getirilir. Oje sürülürken özellikle etlere temas etmemesine özen gösterilir ve sırasıyla baz, renk, top işlemleri gerçekleştirilir. Kullanılan malzeme için tavsiye süre kadar uv makinesinde kurutulduktan sonra kalıcı oje ile tırnaklar kullanıma hazır hale gelir.

Kalıcı ojelerin yapısı dayanıklıdır. Fakat dayanıklılık süresinin uzatılması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Ellerin sürekli olarak kimyasal olan temizlik ürünlerine maruz kalmaması, tırnağın darbe almaması ve törpüleme yapılmaması gerekmektedir.