Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt Bakımı cilte birikmiş kir, sebum ve ölü deriden cildin arındığı, cildin derinlemesine temizlendiği bakıma denir. Dermokozmetik ürünlerle yapılan bu bakım her danışanın cilt tipine, yaşına ve cilt problemine göre değişiklik gösterir. Cilde yapılan bakımın cilde herhangi bir zararı yoktur. Tam aksine yapılan bakım sayesinde gözenekler küçülür, yaşlanma karşıtı bakım sağlanır. Cilt elastikiyeti kazandırılır. 

Cildin üzerinde biriken kir ve sebum gözenekleri tıkadığı için cilt nefes almakta zorlanır. Ciltte fazla sebum birikmesi cildin pH ve mikro florasını  bozarak bir çok cilt probleminin oluşmasına sebep olur.

Düzenli yapılan cilt bakımı sayesinde cilt derinlemesine temizlenirken ciltteki kan dolaşımı artar bu sayede cilt ışıl ışıl ve sağlıklı gözükür. 

Cilt nefes aldığından canlılığını korur. Cilt bakımının faydalarını toparlarsak;

– Anti-aging bakım ve koruma sağlar.

– Cildin ph’ını düzenler ve sebum dengesini korur.

– Cilt bariyerini güçlendirdiği için cilt lekelerine karşı koruma sağlar.

– Elastikiyet kaybını önler.

– Gözenekler temizlendiğinden cilt nefes alır.

– Ciltteki kan dolaşımı hızlanır.

– Kolajen üretimi desteklenir.

Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Cilt problemine göre değişiklik gösterir. Akne, leke gibi problemi olan ciltlere bakım sıklığı daha fazladır. Düzenli cilt bakımı rutini için ideal olan 1 – 1.5 ayda bir bakım yaptırmaktır.

Hangi bakımları yapıyoruz ?

– Forlle’d Kraliçe Bakımı

– Akne Bakımı

– Leke bakımı

– Anti aging bakımı

– Gözenek Bakımı

– Relax Bakım

– Mini Bakım

Değişen mevsimler, güncellenmiş cilt bakım rutinlerini gerektirir. Soğuk hava genellikle cildimizdeki nemi sızdırabilir ve ten renginin cansız, düzensiz ve/veya pul pul görünmesine neden olan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Dairelerimizin kurak ısıtma sistemleri ve umutsuzca ihtiyaç duyabileceğimiz D vitamini eksikliği ile şimdi derin bir temizlik yapmanın tam zamanı. Cilt ve cildinizi önümüzdeki daha sıcak aylara hazırlayın. 

Güzellik; sonradan kendimize yaptırdığımız işlemlerle değil, hep bizimleydi.

Ufak dokunuşlarla tamamına erişmek istediğimize katkı oluyoruz hepsi bu. 

Cildinizin her zaman canlı kalmasını ve ışıltılı bir görüntü elde etmek ve Etiler cilt bakımı yaptırmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. WhatsApp numaramızdan da bizlere ulaşabilir ve hemen randevu alabilirsiniz.