Dudak Renklendirme

Lips Pigmentation / Dudak Renklendirme

Dudak hattınızda zamanla oluşan pigment kaybının veya doğuştan olan şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılan bir uygulamadır. Dudağın alt tonuna uygun en doğal renk seçilerek yapılan ve en az 3 yıl kullanılabilen kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Dudak renklendirme diğer adıyla dudak gençleştirme, dudakların var olan çerçeve hattının dışına dokunmadan yapılan kalıcı makyaj işlemi olarak tanımlanmaktadır. Kalıcı dudak renklendirme, zamanla solan ve doğal pigmentini kaybetmeye meyilli dudakları daha parlak ve dolgun bir görünüme sahip olmasını hedefler. Bu uygulamanın dudak gençleştirme olarak da adlandırılmasının nedeni budur; çünkü bu uygulamanın ardından dudaklarınız çok daha genç ve diri bir görünüme sahip oluyor. 

Yalnızca dudak çerçevesine işlem yapılmasını ve daha kalın dudak görünümüne kavuşmayı istiyorsanız, dudak kontürü işlemine yönelebilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında soluk ve cansız gibi duran dudaklarınızı renklendirmek ve canlandırmak amacıyla dudak canlandırma diğer adıyla dudak renklendirme işlemini tercih edebilirsiniz. Kalın, canlı ve genç dudaklar için seçiminiz dudak renklendirme işlemi olmalı. 

Bu işlem anında hem dudakların çerçevesine kontür yapılır hem de içine istediğiniz renkte renklendirme yapılır. Bu sayede dudaklarınız daha büyük, kalın ve parlak bir görünüme sahip olur.

Dudak Renklendirme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj tekniği ile gerçekleştirilen dudak renklendirme işlemi, ilk önce bireyin doğal dudak renginin belirlenmesi ile başlar ardından renk seçimi hakkında bilgi alınır. Dudaklarınıza doğal renklendirme işlemi tercih ediyorsanız kalıcı makyaj uzmanınıza dudaklarınızın doğal rengini korumak istediğinizi belirtmelisiniz. Böylece kalıcı makyaj uzmanınız, dudaklarınızın doğal rengini bularak en uygun dudak renklendirme boyasını seçecektir. 

Dudak renklendirme natürel ve organik bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak bir işlemdir ve aşırıya kaçan bir dudak görüntüsünün önüne geçer. Dudak renklendirme işlemi için bir renge karar verilmesinin ardından uygulamaya geçilir. Bütün kalıcı makyaj işlemlerinde olduğu gibi dudak renklendirmede de özel kalıcı makyaj iğneleri tercih edilir. Bu iğneler, dudak yapınıza ve şekline göre cildin 0.3-0.5 mm altına enjekte edilerek seçilen renk pigmentlerini yerleştirirler. Kalıcı dudak renklendirme işlemi, geleneksel dövme teknikleri ile benzerlik gösterir; fakat en büyük farkları, kalıcı dudak canlandırmada iğnenin dövmedeki kadar derine inmemesidir. 

Kalıcı dudak renklendirme uygulaması ile ilgili merak edilen bir diğer soru ise “Acıyor mu?”. Uygulamadan önce etkili anestezik kremler sürülmektedir. Bu kremler ile hissedilen acı minimuma düşer ve uygulama anında daha rahat olursunuz. Uygulamanın süresi ise ortalama 2 saattir.

Dudak Renklendirme Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Dudak canlandırma işleminden sonraki bakım, en az uygulama yapılan anda gösterilen özen kadar mühimdir. Dudak renklendirmenin ardından bakım şu şekilde olmalıdır: İşlemden sonra minimum 24 saat dudaklara su temas etmemelidir. 

Eğer kalıcı makyaj uzmanınız size kullanmanız için bir dudak bakım kremi önerdiyse doğru ve düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Belirli bir süre ruj sürmemelisiniz. 

İlk 24 saatte herhangi bir alerjik reaksiyon yaşadığınız takdirde direkt olarak kalıcı makyaj uzmanınız ile iletişime geçmelisiniz. 

Özellikle işlemden sonraki ilk 1-2 saatte dudaklarda hafif bir şişlik, kızarıklık ve hassasiyet yaşanması olağandır. Bu, cildin boya pigmentlerine karşı doğal bir tepkisidir.

 

Örnek Uygulamalarımız